Matkad

Meelelahutuslikud matkad Muraste looduskaitse alal!

Kaitseala on tõeliselt metsik eriilmeline "džungel". Näeme nii merd kui ka metsa, saab nautida ilusaid vaateid, kuulata linnulaulu ja avastada metsaelanike tegevusjälgi.

Rajad algavad vahetult keskuse kõrvalt, matkal osalejate arv kuni 25 inimest. Laste tegevused kuni 10 lapselised grupid.

Matka keskseks objektiks on Põhja-Eesti klint ja haruldane pangamets, mida ilmestavad laialehised puuliigid: pärn, tamm, vaher, jalakas, künnapuu jpm. Põõsarindes: sarapuu, harilik kuslapuu, türnpuu, paakspuu jt.

Saame pakkuda 3 erinevat matka:

  1. Eksime ära! - Sellel retkel teeme rännaku pangaaluses metsas Muraste hiiemäele. Retk kulgeb mööda looduslikku kallast, mille käigus räägime kõigest mis näha. Peale mõtete puhastamist hiiemäel kulgeme tagasi kasutades kaarti ja turvalisi radasid. Tagasiteel ootavad meid ees kontrollpunktid, kus lahendame ülesandeid, mis on nii harivad kui ka meelelahutuslikud! Sobib nii täiskasvanutele kui ka lastele, retke kestvus 2-3h.
  2. Meri Põlvini! - Sel retkel tutvume mitmekesise Suurupi poolsaare rannikuga. Vaatame, mis on juhtunud peale jääaega ja kuidas Läänemeri täna elab. Lisaks rannaäärse elu ohud ja võlud. Retkega jõuame Suurupi alumise tuletornini ja räägime meremeeste juttu. Huvilistel võimalik külastada tuletorni eelneval kokkuleppel! Sobi nii suurtele kui väikestele, retke kestvus 2-3h.
  3. Aarete rand - lastele mõeldud lokaalsed tegevused. Teeme tuld ilma tikkudeta - kasutame tulepulka aga proovime ka tulevibuga käed rakku saada! Vastavalt hooajale ehitame aialindude söögimaja või pesakasti. Materjalid korraldaja poolt! Kestvus 1-1,5h.

Lisainfo ja küsimused:

info@merikylakeskus.ee

+372 529 4384